8.8 C
Skopje
26.10.2021 - 18:35

Ознака: вработена

Пациент натепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Вработен во Психијатриската болница Демир Хисар бил нападнат од пациент додека бил на работното место. „ На 25.10.2021 во Полициската станица Демир Хисар, лекар од...

Нападната вработена во скопските клиники

Вработена во скопските клиники вчера била нападната пред една од клиниките по нејзиното работно време. Како што пријавила во полиција, нападот се случил по претходно...

Нападната вработена во Ургентниот центар во Куманово

Вработена во Ургентниот центар во Куманово пријавила дека додека била на работното место ја нападнало едно лице. Инцидентот се случил вчера околу 15 часот. Се преземаат...

Пациент се заканувал на вработена во ковид-центар

Пациент се заканувал кон вработена во ковид-центарот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Од полицијата информираат дека настанот се случил синоќа, а пациентот употребил остар предмет...

Вработена во штипската болница пријавена за физички напад

Вработена во Клиничката болница – Штип била пријавена за физички напад, кој се случил во Здравствениот дом во Штип. - На 27.11.2020, во 12.35 часот,...

Вработена на Клиниката тешко повредена при пад на паркинг

Педесет и осумгодишна жена од Скопје, вработена во комплексот клиники „Мајка Тереза“, вчера била донесена повредена на Клиниката. Полициски службеници излегле на местото на настанот...

Вработена во катастар ги земала за себе парите од имотните листови

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 57-годишна кумановка поради сомнение за сторено кривично дело „послужување во службата“. Како што информираат од МВР, во период од...