Ознака: војна

Зеленски: Спремен сум за војна ако Русија нападне

Украинскиот претседател Владимир Зеленски изјави дека е подготвен да војува во случај на напад врз Украина од Крим. Во интервју за украинскиот весник „Фокус“, Зеленски изјавил...

Дроновите ја дестабилизираат светската политика

Со едноставните беспилотни летатала, конфликтите стануваат примамливи и евтини Автор: Џејсон Лајол Форин аферс Светот влезе во ера на војни со дронови. Во четири големи меѓудржавни војни...

Повторно војна во Нагорно-Карабах

Министерството за одбрана на Ерменија соопшти дека азербејџанските сили повторно започнале борбени дејствија во Нагорно-Карабах. - Азербејџанските сили на 12 декември ги обновија борбените дејствија...

Човештвото во „самоубиствена“ војна против природата

Климатските промени забрзано се случуваат на сите простори, па и кај нас, а процесите што во минатото се случувале на сто и повеќе години,...

Подгорица и Белград во дипломатска војна

Црна гора и србија Српскиот претседател Александар Вучиќ закажа состанок со премиерката Ана Брнабиќ и министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ за да разговараат за...

Примирјето во Нагорно Карабах означува егзодус за едните, а враќање дома...

Неколкунеделното гранатирање не успеа да го принуди семејството на Ирина Сафаријан да излезе од бункерот во кој се засолни за време на војувањето во...

Многумина настрадаа во „стапицата со мед“ на авганистанските „црни вдовици“

Две атентаторки кои измамија авганистански разузнавачач ветувајќи му секс пред да го застрелаат и да го фрлат неговото тело на гробишта се меѓу илјадниците...

Дејтонскиот договор ја прекина војната, но не создаде услови за живот

25 години од спогодбата која донесе мир во БиХ Охрабрен од мировниот договор постигнат меѓу завојуваните страни со посредство на САД пред 25 години, Јусуф...

Татковци се борат против синови во кризата на Рогот на Африка

Конфликтот во Тиграј е најголемиот тест за власта на Абиј Ахмед и се заканува да се рашири во соседните држави Автори: Дејвид Пилинг од Лондон...

Што и да се случи, јас ќе останам во манастирот

Ерменците не го напуштаат манастирот Дадиванк Што и да се случи, јас ќе останам во манастирот, кажа Хованес Хованисјан, свештеникот во манастирот Дадиванк во Нагорно-Карабах, кој...

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement (https://animeflix.nl/m/DvVy) Episode 1 at ANIMEFLIX fairy tail animeflix

Watch Higurashi: When They Cry – Gou Episode 13 (https://animeheaven.pro/m/vD8V/ep-13) at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball super