Ознака: војвотката Кејт Мидлтон

Принцот Џорџ го прослави шестиот роденден

Првото дете на принцот Вилијам (37) и војвотката Кејт Мидлтон (37) и иден крал принцот Џорџ (6) денеска ќе го прослави шестиот роденден. По повод...