Ознака: Вотфорд

Вотфорд го приземји Ливерпул

Вотфорд, тимот што грчевито се бори за опстанок во Премиер-лигата, го декласира лидерот Ливерпул со 3-0, нанесувајќи му го првиот пораз сезонава по серијата...

Клоп: Против Вотфорд ќе играм со 11 дефанзивци

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, пред натпреварот со Вотфорд се пошегува коментирајќи ја можноста за воспоставување на клупски рекорд. Ако Ливерпул не прими гол...

Вотфорд меѓу гигантите без загубен бод

Девет тима од петте најсилни домашни фудбалски првенства во Европа (Англија, Германија, Шпанија, Италија и Франција) сезоната ја почнаа без загубен бод. Од екипите што...