18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 1:44

Ознака: воскреснал

Зошто Христос за едни воскреснал порано, а за други подоцна

Блаже Миневски Може ли христијаните еден ден да се договорат главните христијански празници Божиќ и Велигден да ги слават во ист ден во целиот...