21.5 C
Skopje
24.6.2021 - 17:38

Ознака: ворлдометер

Заболени над 30 милион лица, 22 милиона оздравени и речиси милион...

Според податоците на „Ворлдометер“, бројот на заболени лица со ковид-19 во светот надмина 30 милиони. Најпогодени од пандемијата се Соединтетите Американски Држави каде има...

Мистериозниот веб-сајт промовиран во пандемијата рашири збунетост низ светот

Шпанскиот премиер Педро Санчез осамен на говорницата, задлабочено концентрирајќи се пребаруваше низ белешките, правејќи пауза за да погледне кон мониторот пред него, додека се...