15.8 C
Skopje
18.10.2021 - 21:23

Ознака: ворен бафет

Нуклеарниот реактор на Гејтс и Бафет треба да биде пресвртница за...

Енергетските компании управувани од милијардерите Бил Гејтс и Ворен Бафет го избраа Вајоминг како локација за првиот нуклеарен реактор на ладење со натриум, кој...

„Пророкот од Омаха“ ги призна грешките – од „Епл“ до здравството

Ворен Бафет (90) јавно се извини признавајќи ги грешките кои ги направил, на годишната средба со акционерите во „Беркшир Хатавеј“ одржана вчера, пренесува „Блумберг“...

Трупајќи милијарди, „пророкот од Омаха“ сонува за следната голема зделка

Четвртиот најбогат човек на светот Ворен Бафет (89) трупа пари додека се мачи да ја најде неговата следна голема зделка, во која би инвестирал...