2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 13:33

Ознака: вооружен грабеж

Вооружените крадци од НЛБ Банка украле 8.700 евра

Вооружените крадци кои утринава влегоа во експозитура на НЛБ Банка во Ѓорче Петров украле 8.700 евра, соопштија од банката. Од таму велат дека безбедносните мерки...

„Халкбанка“ ги смирува штедачите: Влоговите се безбедни

По објавувањето на информацијата во медиумите во врска со вооружениот грабеж на филијала на „Халкбанк“ во Визбегово, банката ги смирува штедачите дека нивните влогови...