Ознака: Вооружени сили

Грчките вооружени сили на штрек, туристите го менуваат планот за летување

Клучното прашање што се разгледува во Атина е како да реагираат доколку Турција одлучи да спроведе сеизмички истражувања или дупчење, во рамките на континенталниот...

Гуаидо откри дека имал „тајни состаноци“ со претставници на вооружените сили

Привремениот самопрогласен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо откри дека имало „тајни состаноци“ меѓу лидерите на опозицијата и претставниците на вооружените сили во обид да...

Вулин на разговори со КФОР за војската на Косово

Министерот за одбрана Александар Вулин изјави денеска дека ќе разговара со претставниците на мисијата КФОР, во врска со усвојувањето на законот во косовскиот Парламент,...

Националните безбедносни стратегии на тапет

Иако во Австрија и во Германија постои заеднички став дека европската и светската безбедност се влошени, на Русија не се гледа како на голема...

Додик ја обнови идејата за сопствена војска на РС

Република Српска може да има своја војска, но проблем се двојните аршини на меѓународната заедница, која ја форсира идејата за војска на Косово, сметаат...