Ознака: вооружена престрелка

Во Украина масовна пресметка на вооружени лица поради автобуска линија

Околу стотина лица учествуваа денеска во масовна пресметка во северниот украински град Бровари, која најверојатно е поврзана со правата на автобуските компании за профитабилна...

Едно лице загина во вооружена престрелка во близина на грчко-албанската граница

Дилер на дрога е убиен, а еден полицаец е полесно повреден во вооружена престрелка во близина на грчко-албанската граница, на околу 50 километри од...