12.8 C
Skopje
25.7.2021 - 5:58

Ознака: вонредни мерки

Бугарија ги продолжува вонредните мерки до крајот на јуни

Бугарија, во рамките на борбата против ширењето на коронавирусот, ќе ги продолжи епидемиолошките вонредни мерки до крајот на јуни кога беше забележан пораст на...

Породилното отсуство ќе трае до завршувањето на времените мерки

Мајките кои се на породилно отсуство сè додека траат времените мерки не мора да се вратат на работа, соопшти Министерството за труд и социјална...

Заразата ги судри грчките власти и црквата: Причестите ќе продолжат, сѐ...

Властите на Грција се судрија со претставниците од Грчката православна црква поради мерките за претпазливост од коронавирусот. Како мерка за заштита од ширење на...

Санчез најави цврст и одлучен одговор за каталонските сепаратисти

Шпанскиот премиер Педро Санчез изјави дека каталонските сепаратисти, кои планираат во регионалниот парламент да усвојат декларација за самоопределување, ќе наидат на цврст и одлучен...