10.8 C
Skopje
25.10.2021 - 12:44

Ознака: Вонредна

И во вонредна состојба правната држава мора да функционира

Клучните прашања што се наметнуваат по втората неуспешна лидерска средба е што да се прави понатаму и како да се постигне оптимално решение, во...

Вонредна состојба во Венеција

Италијанската влада денеска ќе прогласи вонредна состојба поради поплавата во Венеција, со цел што побрзо да се мобилизираат средства за да се избегне, на...

Франција ќе прогласи вонредна состојба?

Насилни протести викендов беа регистрирани и на улиците во Белгија и во Холандија, каде што демонстрантите го изразија своето незадоволство од политиките на актуелните влади Франција ја...

Вонредна седница за „корекција на границите“

Претседателството на Собранието на Косово одлучи вонредната седница, свикана по барање од опозицијата, за расправа во врска со дијалогот со Србија и иницијативата на...

Вонредна седница за депортирањето ѓуленисти

Косовскиот парламент закажа вонредна седница за тајното апсење и депортација на шесте турски државјани, припадници на движењето на муслиманскиот проповедник во егзил Фетулах Ѓулен....