Ознака: вондредна состојба

За вонредната состојба ќе се одлучува в сабота

В сабота напладне е закажан состанок на Советот за безбедност во Вила Водно, по што, шефот на државата Стево Пендаровски, ќе треба да одлучи...

Прогласена вонредна состојба во Република Српска

Националното собрание на Република Српска (НСРС) донесе одлука за прогласување вонредна состојба. Одлуката е донесена на специјалната седница на Националното собрание, што се одржа...

Вонредна состојба во Чиле по насилните протести поради поскапувањето на јавниот...

Чилеанскиот претседател, Себастијан Пинера, прогласи вонредна состојба во Сантијаго откако во градот со шест милиони луѓе синоќа избувнаа немири во кои една зграда беше...