3.3 C
Skopje
10.12.2019 - 4:46

Ознака: Волстрит

Капитулацијата на „Дојче банк“ го згасна европскиот сон за освојување на...

Децениските обиди на европските банки да влезат и останат конкурентни на најголемиот пазар на капитал во светот, Волстрит, се изјаловија со капитулацијата на германската...

Турбулентен период за индексите на берзата на Волстрит

По вчерашниот најголем дневен раст на вредноста на индекси на Њујоршката берза од март 2009 година, денеска на стартот на нејзиното берзанско работење, индикаторите...

Раст на акциите на Волстрит

По лошото тргување на Бадник, акциите на Волстрит експлодираа на првиот ден тргување после Божик, забележувајќи најголем дневен скок од март 2009 година. Волстрит...

Пад на берзанските индекси на Волстрит втор ден по ред

Берзанските индекси на Волстрит вчера остро паднаа втор ден по ред, при што под најголем притисок беше енергетскиот сектор поради падот на цените на...

Остар пад на цените на акциите на Волстрит, Харли-Дејвидсон најави заминување...

Цените на акциите на Волстрит вчера забележаа остар пад, при што S&P 500 и Nasdaq индексот забележаа најголема загуба во последните два месеца, што...

Кина ги турнаа САД во „минус“

Индексите на берзите на Волстрит се во остар пад, откако Кина воведе царина на увозот на некои производи од САД, како одговор на потезите...