20.5 C
Skopje
1.10.2020 - 18:31

Ознака: волво

Волво го сели производството на ХС60 од Кина во Европа за...

Автомобилската компанија „Волво Карс“ го сели производството на моделот ХС60 СУВ наменет за американскиот пазар од Кина во Европа, за да ги избегне новите...