Ознака: воз

Воз двапати налетал на камења на пругата Скопје-Битола

Патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, вчера околу 13:50 часот на делот од пругата помеѓу железничкото стојалиште Браилово и железничкото стојалиште Слепче, удрил...

Мигрант добил струен удар во обид да влезе во Македонија

Мигрант од Ирак се здобил со изгореници од струен удар откако се качил на товарен воз во обид илегално да влезе во Република Македонија...

Инцидент во воз во Германија

Германската полиција застрела маж кој повредли две лица со нож во воз во северна Германија, јави ДПА. Инцидентот се случил во воз кој сообраќал Хамбург...

Воз тргнал 25 секунди порано – втор случај во Јапонија

Јапонска железничка компанија им се извини на патниците, откако воз ја напуштил станицата 25 секунди порано од предвиденото, што е втор таков случај за...

По пријава за силување во воз, германската полиција проверила 750 патници

Германската полиција соопшти дека по тврдење на девојка дека била силувана во воз полн со фудбалски навивачи, ги проверила сите 750 патници од тој...

Преполн индиски воз без локомотива лизгал наназад 12 километри

Дваесет и два вагона на преполн воз во Индија, кои се одвоиле од локомотивата, се лизгале наназад 12 километри сè додека не биле запрени...

Ким Џонг-ун и мистеријата на зелениот воз

Пристигнувањето на одреден зелен воз во Пекинг, вчера ги засили шпекулациите за можна посета на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на Кина, што би била...