Ознака: воз

Воз се запали на мост во Аризона, дел од вагоните завршија...

Во близина на градот Темпи во сојузната американска држава Аризона, на железнички мост се запалил товарен воз, а дел од вагоните паднале во езеро,...

Два воза се судрија во близина на Прага, повеќе од 60...

Повеќе од 60 лица се повредени во судир меѓу патнички и товарен воз кај Прага. Повредените биле пренесени во блиската болница, каде што биле згрижени. Според...

Доживотен затвор за жената што сакаше да разнесе катедрала, хотел и...

Сафија Шаик е осудена на доживотен затвор со минимална казна од 14 години поради кроење заговор со самоубиствен напад да ја разнесе катедралата во...

Тримесечно бебе и четворица луѓе се тешко повредени во железничка несреќа...

Дваесет и двегодишен кумановец и тримесечно бебе се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на железничката пруга Градско-Велес, кога товарен воз...

Воз во Индија прегази 16 лица кои спиеле на пругите

Индиски воз прегази работници мигранти кои спиеле на пругите, при што загинале најмалку 16 лица кои наводно биле на пат кон своите села, соопшти...

Воз со патници влезе во тунел и исчезна засекогаш

Мистерија што до денес не е откриена Компанијата „Занети“ на 14 јули 1911 година им понудила бесплатно возење на богатите Италијанци како дел од нивната...

Возот на Ким Јонг-ун забележан во летувалиште во Северна Кореја

Специјален воз, кој веројатно му припаѓа на лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, е забележан оваа недела во одморалиште во земјата, покажуваат сателитските снимки...

Воз удри во автомобил, тешко повредено 16-годишно момче

Шеснаесетгодишно момче е тешко повредено откако воз удрил во неговиот автомобил. Инцидентот се случил утрово на патниот премин кој се наоѓа кај влезот на...

Брз воз во Франција се превртел по излетување од шините

Брз воз „ТГВ“ што сообраќа меѓу Стразбур во источна Франција и Париз излета од шините претпладнево, при што машиновозачот бил сериозно повреден, но успеал да стисне на...

Каменуван воз што сообраќал на релација Скопје-Битола

Синоќа околу 20 часот помеѓу железничко стојалиште Скопје и железничко стојалиште Лисиче, од непознати лица бил каменуван возот кој сообраќал на релација Скопје –...