11.8 C
Skopje
25.9.2021 - 0:11

Ознака: возобновување на економијата

Атомска водка ќе ја возобновува економијата на Чернобил

Водката проиведена од жито пораснато во регионот на Чернобил би можела да започне масовно да се произведува, во обид да се возобнови економијата на...