3.7 C
Skopje
29.1.2020 - 22:56

Ознака: вознемирување

Европа бара да престане сексизмот во парламентите

Парламентарното собрание на Советот на Европа повика да се донесат серија мерки за спречување на сексизмот и сексуално вознемирување во политиката, вклучително и во...

Харви Вајнстин снимен како сексуално вознемирува млада актерка

Холивудската актерка Мелиса Томпсон објави видео со продуцентот Харви Вајнстин, на кое се гледа како тој се однесува на бизнис средба со помлада девојка. Томпсон...