19.8 C
Skopje
25.7.2021 - 11:32

Ознака: возило

Возило на австриската полиција учествувало во сообраќајка во Гевгелија

Вчера во 15:00 часот било пријавено дека во Гевгелија, на крстосницата од ул. Таља Бикова со ул. Маршал Тито, се случила сообраќајна незгода помеѓу...

Разбиена група на измамници од Скопје со разработена шема за одземње...

Одделението за криминалистички работи од Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево при СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство поднело кривична пријава против...

Возило излета кај пругата во Велес, повреден е возачот

Вчера, околу 8.20 часот, на улицата Димко Најдов во Велес, се случила сообраќајна незгода, во која возило „даеву матиз“, со велешки регистарски ознаки, управувано...

Жител на Неготино се удави, а двајца се спасиле од возило...

Вчера, во 15 часот, во СВР Велес било пријавено дека додека патничко моторно возило „мерцедес“, со бугарски национални ознаки, управувано од З. А. (48)...

„Водовод“ набави четири нови возила и две приколки со високо-потисна пумпа

ЈП Водовод и канализација – Скопје, во насока на подобрување на работните процеси и исполнување на потребите на граѓаните на градот Скопје, изврши набавка...

Возило удри во кабина за пасошка контрола, повреден е полицаец

Синоќа околу 22.30 часот на автопат Табановце – Куманово, на Граничен премин Табановце, се случила сообраќајна незгода меѓу возило „опел инсигниа“, со италијански национални...

Возило излета од патот во Богданци, петмина повредени

Вчера околу 04.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Богданци, патничко возило „бмв“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од В.С.(20) од Богданци, излетало од патот. Во...

Донација на амбулантно возило од Германската амбасада за прилепската болница

Општата болница „Борка Талески“ во Прилеп денеска доби донација на амбулантно возило од амбасадата на СР Германија преку НВО „Центар за граѓански иницијативи“. Новото...

Пожар во патничко возило избувна вчера во Кичево

Вчера околу 14 и 30 часот на улица „22 декември“ во Кичево, во движење се случи пожар во ПМФ марка „голф“ со кичевски регистарски...

Возач кој бегал од полицијата, ја скршил рампата на граница и...

Изутрината во 01.38 часот во Ресен на ул.Корчуланска кај место викано „Гранит“ на даден знак од полициски службеници не сопрело патничко моторно возило „голф“...