Ознака: возила

Градот го загадуваат возилата и големата прашина

За жал, досега не е направена некаква анализа за тоа колку од возилата што секојдневно доаѓаат во Скопје од другите места влијаат за загадување...

Мнозинството Хрвати возат стари автомобили

Од над милион и шестотини илјади регистрирани автомобили во Хрватска, речиси 70 отсто се постари од десет години. Експертите предупредуваат дека 400 илјади возила...

„Астон мартинот“ на Џејмс Бонд – едно од најпосакуваните возила во...

„Силвер бирч астон мартин“ од 1965 година беше едно од најпосакуваните возила во своето време. Автомобилот вклучуваше многубројни интересни уреди што Џејмс Бонд ги...

Вилијам Ијансон специјалист за продажба на колекционерски автомобили

Скриено во длабоките шуми на западот на Англија, меѓу неверојатните отворени патишта и необичните британски колиби, е шармантното седиште на компанијата „Вилијам Ијансон Лтд“....

Недоволните технички контроли продуцираат опасни возила на патиштата

Некои лекции остануваат ненаучени Потврда за лошата контрола на возилата на технички преглед се постојаните полициски акции низ земјава, каде што редовно се откриваат возила...

Општина Кавадарци донираше возила за полицијата

Општина Кавадарци донираше две возила за потребите на полицијата, што претставува втора донација од општината од овој вид. Лани беше донирано возило комбе. Министерот за...

Граѓаните се вртат кон понови возила

Во земјава, во моментот, во сила е увозот на половни автомобили што ги исполнуваат стандардите еуро 4, какви што наскоро би требало да бидат...

Колони возила на Јадранска магистрала – до кога?

Граѓаните секојдневно заглавени во сообраќаен метеж На Jадранската магистрала возачите се секојдневно заглавени во автомобилите, бидејќи два месеца на улицата Никола Карев, близу булеварот Словенија,...

Неодговорни возачи управувале неисправни возила

Полицијата исклучила 12 возачи од сообраќај, кои управувале со технички неисправни возила. Податоците што ги соопшти Министерството за внатрешни работи се однесуваат на последното...

На Табановце голема колона возила, нема струја на преминот

На Граничниот премин „Табановце“, направена е долга колона на возила, бидејќи нема струја. Не е позната причината зошто нема струја, но веќе е формирана долга...