Ознака: возила

За една недела подигнати 168 непрописно паркирани возила од јавните површини...

Во текот на изминатата недела (8.1.2021 – 14.1.2021 година), со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 168 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно...

Заев најави 50 отсто поевтина регистрација за возилата со странски таблички

Возилата со странски регистарски таблички ќе може да се регистрираат со 50 проценти намалени давачки од утврдената вредност на сите давачки што се наплатуваат...

Спречена тешка кражба од возила во Скопје

Полицијата приведе 41-годишен жител на скопско Бардовци, кој бил затекнат додека вршел кражба во автомобил. Утринава во 4:30 часот во кругот на Педагошки факултет Скопје...

Предлог-законот за регистрација на возила со странски регистерски таблици помина на...

Владата на денешната 24 седница го утврди текстот на предлог-законот за регистрација на возила со странски регистерски таблици со одлука да биде доставен на...

Возилата со странски регистарски таблички ќе може да се регистрираат со...

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата на Северна Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок...

Епидемија и на „бизнисот“ со украдени возила

Со 44 илјади проверки на моторни возила беа откриени 352 украдени возила и 1.077 украдени автоделови, украдени делови за тешки товарни возила и црни...

Мицкоски: Оваа магарешка влада на Заев е најнеуспешната во овие 29...

Имаме работа со влада за која магарињата вредат повеќе од човечките животи. Оваа магарешка влада на Заев е најнеуспешната во овие 29 години независност....

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира со возила во повеќе градови

ВМРО-ДПМНЕ најави дека утре ќе протестира во повеќе градови во државата против криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот. Ќе се протестира со возила во Скопје, Велес,...

Кривични за двајца скопјани кои краделе од возила на институции и...

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство ќе поднесе кривични пријави против 29-годишниот И.Џ. од селото Страхојадица, поради сомнение дека извршил кривично дело тешка...

Опожарени две возила во Скопје, огнот зафатил и фасада на зграда

По полноќ во СВР Скопје, М.С.(25) од Скопје пријавила дека на ул.Кленоец настанал пожар, при што било опожарено возило „шкода фелиција“, со скопски регистарски...

Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 8 at AnimePlanet bleach dubbed anime planet

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 9 at website https://kissanimeonline.com. See more my hero academia kissanime