25.8 C
Skopje
19.9.2021 - 18:27

Ознака: возила

Чешка донација на нови возила за Одделот за организиран и сериозен...

Чешкиот заменик министер за внатрешни работи, Јиржи Новачек на нашиот министер Оливер Спасовски денеска му ја врачи донацијата на нови возила наменети за Одделот...

Ниските цени на батериите ќе го динамизираат производството на електрични возила

Трендот на опаѓање на цената на литиумските батерии за електричните возила ќе продолжи и во наредните години, поради подобрувањето на технологијата на самите компоненти...

По „Водовод“ и „Нискоградба“ помош и за ЈП „Комуналец“ од Министерството...

Министерството за локална самоуправа, предводено од министерот Горан Милевски, денеска му додели 12 милиони денари за набавка на две возила за чистење на отпад...

Пререгистрација на картички на возила во стариот дел од градот

ОХРИД Врз основа на утврдениот режим на сообраќај за стариот дел од градот Охрид и Правилникот за издавање картички за движење на моторни возила во...

Тројца разбојници од Арачиново краделе возила

Скопската полиција денеска (10 мај) приведе тројца жители на Арачиново – Г.М.(40), Х.А.(19) и Е.Н.(23) поради сомнение дека се сторители на три разбојништва и...

Забрана за камиони на патот Кичево-Охрид преку Пресека

Поради врнежи од снег од ноќеска околу 00:45 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид...

Финансиска злоупотреба при набавка на полициски возила?

БУГАРИЈА Канцеларијата на ЕУ за борба против измама бара Бугарија да врати седум милиони евра и да поведе кривична постапка спрема бугарското МВР во врска...

За една недела подигнати 168 непрописно паркирани возила од јавните површини...

Во текот на изминатата недела (8.1.2021 – 14.1.2021 година), со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 168 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно...

Заев најави 50 отсто поевтина регистрација за возилата со странски таблички

Возилата со странски регистарски таблички ќе може да се регистрираат со 50 проценти намалени давачки од утврдената вредност на сите давачки што се наплатуваат...

Спречена тешка кражба од возила во Скопје

Полицијата приведе 41-годишен жител на скопско Бардовци, кој бил затекнат додека вршел кражба во автомобил. Утринава во 4:30 часот во кругот на Педагошки факултет Скопје...