Ознака: возеле

Петнаесет лица возеле без дозвола

Петнаесет лица управувале возило без да стекнат право за управување, утврдила полицијата. Во текот на 29 и 30 ноември и во првиот ден од...

Осумдесет отсто од возачите барем еднаш возеле пијани

Барем еднаш во животот 80 отсто од македонските возачи возеле под дејство на алкохол, а пет отсто тоа го прават чето, покажало истражувањето на...