Ознака: возбудувања

Почнуваат возбудувањата на патот кон европската титула

ФУДБАЛ Меѓу 16-те најдобри се и актуелниот европски и светски првак, потоа водечката селекција на листата на ФИФА... Дерби-средбите се Белгија - Португалија утре и...

По една година одложување – фудбалски возбудувања низ континентот

Шампионатот вечерва го отвораат Турција и Италија во Рим, пред 16.000 гледачи. На ЕП ќе настапат 24 репрезентации, меѓу нив првпат и Македонија, мечевите...

Лампард: Не можам да објаснам, ова беше луда ноќ

Сите сме тука за да се забавуваме и верувам дека секој ќе каже „каков меч“, вели менаџерот на Челси, по дуелот во кој имаше...

Започнуваат одбојкарските возбудувања

Одбојката повторно е во фокусот на интересирањето на македонската спортска јавност, најмногу поради фактот што машката репрезентација обезбеди пласман на финалниот дел од Европското...