Ознака: возач

Возач со автомобил влета на скопскиот плоштад, казнет е 45 евра

Возачот на автомобилот марка „бентли“, кој со поголема брзина се движеше низ скопскиот плоштад, притоа загрозувајќи ја безбедноста на граѓаните, е пронајдет и казнет. Станува...

Приведен возач на камион со 2,44 алкохол

Вечерва околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно...

Возач удрил во пешак и побегнал

Вчера во 19.15 часот било пријавено дека на бул. „8 Септември“ во Скопје патничко возило удрило во пешакот С.З.(52) од Скопје и го напуштило...

Возач и мигрант ранети при обид да избегаат од полицијата

Возач, кој превезувал мигранти и еден патник, добиле со прострелна рана во нозете додека возачот се обидувал да ѝ побегне на полицијата. Настанот се случи...

Возач загина во сообраќајна несреќа кај Гевгелија

Педесетгодишен скопјанец загина во сообраќајна несреќа на излезот од Гевгелија. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера кога патничко возило „мини морис”, со бугарски...

Удрил во бетонски столб додека превезувал мигранти, а потоа избегал

Вчера на автопатот Куманово – Скопје, на наплатна станица Миладиновци, товарно возило со скопски регистарски ознаки, управувано од засега непознат возач, удрило во бетонски...

Возачот на автобусот нема коронавирус

Министерството за здравство информира дека шоферот на автобусот со кој допатуваа двајцата новозаболени пациенти е негативен на коронавирусот. Тој денеска со нова тура патници од...

Возач оставил 10 мигранти на патот кон Табановце и побегнал

Мотопатрола од Полициската станица за граничен надзор „Сопот“ на место викано „обиколница Костурник“, забележала патничко моторно возило „порше каен“ со скопски регистарски ознаки, кое...

Возач удри во четири паркирани возила

Снегот што вчера и денес паѓаше во Битола им донесе непријатности на возачите. Денеска напладне, шеесетгодишен возач на автомобил „спарк“ поради лизгавиот коловоз и неприлагодена...

Возач повреден во сообраќајна несреќа кај Струга

Сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „застава југо“, со охридски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(47) од с.Волино – Општина Дебарца и патничко возило „фолксваген амарок“,...

Watch SK8 the Infinity Episode 2 (https://kissanimeonline.com/m/9B3y/ep-2) at website https://kissanimeonline.com kissanime your name

Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 12 at website https://funimationfree.com heroes rising funimation