9.8 C
Skopje
24.10.2021 - 3:43

Ознака: возачи

Возачите ќе добијат читач на мозочни бранови

Светски познатиот произведувач на автомобили „Нисан“ почна да развива најнова технолошка направа, која им се поставува на возачите на главата и ќе има можност...

За да спасат жива глава возачи на албански министри бараат азил...

Лидерот на албанските „Црвено црни“ и поранешен прв човек на Високиот совет за правда, Крешник Спахиу, на својот Фејсбук профил објави дека само во...

РСБСП: Елимирање на стресот што влијае врз способноста и однесувањето на...

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) денеска преку соопштение укажа на потребата од целосна фокусираност во сообраќајот и елимирање на стресот...

Скопските улици небезбедни, 232 возачи управувале возило под дејство на алкохол

На подрачјето на Скопје синоќа при сообраќајни контроли откриени се 232 возачи под дејство на алкохол.  - Во текот на изминатата ноќ, односно во периодот...