10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 14:27

Ознака: возачи

Казнети 226 возачи во Скопје

Полицијата за еден ден казнила 226 возачи во Скопје. Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.01.) продолжи со засилените акциски контроли во...

За десет дена казнети 6.489 возачи во Македонија

За десет дена полицијата казнила 6.489 возачи во Македонија за разни прекршоци. Во периодот од 31 декември лани до 9 јануари на територијата на целата...

Санкционирани 199 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје...

65 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.12.2020) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје...

Казнети 461 возач во Скопје

Полицијата за еден ден казнила 461 возач во Скопје, од кои 38 возеле без возачка, а 16 биле под дејство на алкохол. Министерството за внатрешни...

Санкциони 256 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје изрече  вкупно 256 казни за возачи. Меѓу нив, 17 за технички неисправни...

Санкционирани 135 возачи во Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Општина Центар...

Казнети 409 возачи во Скопје

Полицијата вчера казнила 409 возачи во Скопје за разни прекршоци. Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените акциски контроли...

За еден месец казнети над 16.000 возачи во Македонија

Полицијата за еден месец казнила над 16.000 возачи во Македонија за разни прекршоци, соопшти МВР. - Се санкционираат сите сообраќајни прекршоци, а особено оние кои...

Казнети 557 возачи за еден ден во Скопје

Полицијата вчера казнила рекордни 557 возачи во Скопје, од кои 93 за пречекорена брзина. Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.10.) продолжи...