2.8 C
Skopje
26.10.2021 - 3:27

Ознака: возачи

Казнети 92 возачи за возење под дејство на алкохол

Деведесет и двајца возачи биле казнети бидејќи управувале возило под дејство на алокохол, откако синоќа во периодот од 22.00 часот до 02.00 часот Министерството...

Камикаѕе-возачи

Да обрнам внимание на уште еден феномен: „Возачка солидарност“ за предупредување на возилата од спротивен правец (со светење/блендирање со фаровите) дека полициската контрола е...

Казнети 160 возачи во Скопје

Полицијата за еден ден казни 160 возачи во Скопје, од кои 76 за брзо возење. Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи...

Казнети 140 возачи во Скопје

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 140 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 41 санкција, 15 за возење без возачка...

Казнети 133 возачи за брзо возење во Штип

Полицијата за еден ден казни 133 возачи за брзо возење на територија на СВР Штип. Денеска во времето од 09 до 16 часот на подрачјето...

Казни за 191 возач во Скопје

За прекршување на сообраќајните правила на територијата на град Скопје изречени се вкупно 191 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 42, за...

Казнети стотина возачи во Скопје, од кои 42 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

165 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

Казнети 165 возачи во Скопје, од кои 28 за брзо возење

Полицијата за еден казни 165 возачи во Скопје, од кои 28 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи. Вчера на територијата на Скопје изречени...

Казнети 269 возачи во Скопје, 32 немале возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје...