22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 16:19

Ознака: возачи

Македонците триумфираа со “еден – два” победа на интернационалната FIA CEZ...

Фантастични интернационални резултати забележаа македонските Twingo CUP возачи изминатиов викенд. Демонстрираа квалитет, успеаа да се искачат на врвот и достоинствено да ја претстават нашата...

За шест часа казнети 68 возачи за брзо возење на автопатот...

Полицијата казни 68 возачи за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес, соопшти МВР. - Денеска во периодот од 14 до 20 часот Мобилната единица за безбедност...

Сѐ уште премногу пијани возачи на патиштата низ Македонија

Широка акција на МВР во целата држава за превентива, но и за санкционирање на возачите под дејство на алкохол Во периодот од 20 до 21...

Казнети 158 возачи во Скопје

Полицијата вчера казни 158 возачи во Скопје, од кои 73 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи. „На територијата на град Скопје изречени се...

За шест часа казнети 93 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Полицијата вчера за шест часа казни 93 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. 15 возачи возеле со брзина од над 50 километри...

Казнети 243 возачи во Скопје, од кои 56 за брзо возење

Полицијата вчера казни 243 возачи во Скопје, од кои 56 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи. „На територијата на град Скопје изречени се...

146 возачи казнети во Скопје, 31 за брзо возење

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (16 јули) спровела засилени акциски контроли на територијата на Скопје. Како што информираат од МВР, изречени биле вкупно...

33 возачи казнети за затемнети стакла и флешери

Во периодот од 28.06.2021 до 04.07.2021 Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла)...

249 санкционирани возачи во Скопје, 105 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

Казнети 92 возачи за возење под дејство на алкохол

Деведесет и двајца возачи биле казнети бидејќи управувале возило под дејство на алокохол, откако синоќа во периодот од 22.00 часот до 02.00 часот Министерството...