Ознака: воени маневри

Заеднички воени маневри на Русија и Иран во Ормутскиот Теснец?

Русија и Иран наскоро би можеле да одржат заеднички вежби на воените морнарици во областа на Ормутскиот Теснец, изјави командантот на иранската морнарица Хосеин...

НАТО и Русија повторно ќе ги покажуваат мускулите

Во Норвешка неодамна пристигна првата пратка со воена опрема, која ќе биде дел од маневрите на НАТО што ќе почнат кон крајот на октомври...

Воени маневри на руските стратегиски ракетни сили

Во областа на рускиот град Свердловск, во реонот на Урал, започнаа воени вежни на стратегиските ракетни единици на Вооружените сили на Русија, во кои...