10.1 C
Skopje
24.4.2019 - 6:44

Ознака: воена парада

ФОТОВЕСТ

Над 2.500 руски војници, припадници на безбедносните сили и 80 специјални оружја учествуваа на воена парада по повод 75-годишнината од падот на нацистичката опсада...

Шеќеринска: Скандирањата на воената парада во Солун не се во духот...

Скандирањата на воената парада во Солун против Договорот од Преспа не е во духот на пријателство и создавањето добрососедски односи, оцени вицепремиерката и министер...

Иран бара одговори од Западот за нападот на воената парада

Иранскиот претседател Хасан Рохани ги обвини САД дека со својот однос на „насилник“ и со поддршката на земјите од Персискиот Залив го овозможиле саботниот...

Најмалку 24 загинати при напад врз учесници на воена парада во...

Најмалку 24 лица загинаа, а 53 се повредени во нападот изведен за време на воена парада во иранскиот град Ахваз. Министерот за надворешни работи на...

Наместо за ветерани, Трамп троши на воени паради

Воената парада на американскиот претседател Трамп ќе се одржи на 10 ноември оваа година. Со воената парада ќе се одбележи 100-годишнината од крајот на...

Путин: Нема да дозволиме ревизија на историјата

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"] Русија го покажа најновото оружје на воената парада за Денот на победата над фашизмот. Па, така, руската армија во Москва...

Роботи и хиперсонични ракети на Црвениот плоштад во Москва

Повеќе од 13 илјади војници, воена техника и авијација од сите видови и родови на војската на оружените сили на Руската федерација, како и...