38.8 C
Skopje
31.7.2021 - 20:03

Ознака: водоснабдување

Нов цевковод за решавање на проблемот со водоснабдување

ПРИЛЕП Општина Прилеп работи на решавање на децениските проблеми со кои се соочуваат граѓаните, истакна градоначалникот Илија Јованоски на прес-конференција, на која заедно со директорот...

Водоснабдувањето во Скопје е нормализирано

Водоснабдувањето кое во текот на вчерашниот ден беше прекинато во голем дел од Скопје, како резултат на голем дефект на булеварот Кочо Рацин во...

Саниран дефектот кој предизвика прекин на водоснабдувањето во голем дел од...

ЈП Водовод и канализација – Скопје ја известува јавноста дека дефектот на бул.„Кочо Рацин“, спроти Олимписки базен, за чие отстранување се затвори цефка од...

Делови од Карпош утре без вода

Од ЈП Водовод информираат дека утре поради систематско менување на водомерите, без водоснабдување од 8.30 часот до завршување на истите, ќе останат корисниците од...

Апел од комуналното претпријатие во Кичево за рационално трошење на водата...

Јавното претпријатие „Комуналец“ од Кичево, со апел до корисниците на водата од градскиот водовод, да бидат повнимателни и да покажат солидарност и рационалност во...

Поради дефект без вода ќе остане населбата Пролет

Од ЈП „Водовод и канализација“ на Град Скопје има најава дека поради уличен дефект на улицата Страшо Пунџур бр.11, во населбата Пролет без водоснабдување...

Дефект на цевка во Тафталиџе, прекин на водоснабдувањето

Поради уличен дефект од Ф-300мм на булевар „Теодосие Гологанов“ 90 во населба Тафталиџе од девет часот изутринава ќе има прекин во водоснабдувањето за корисниците...

Утре со намален притисок во водоснабдувањето делови од општина Центар

Поради дефект на шибер од ф – 80 мм на раскрсница меѓу улиците Рузвелтова и Иван Милутиновиќ во општина Центар, намален притисок во водоснабдувањето...

Решен проблемот со прекинот на водоснабдувањето во Делчево

Отстранет е дефектот на водоводната линија поради кој Делчево и дел од околните места вчера останаа без вода за пиење. Како што информираа од комуналното...

Најавени проекти за подобрување на водоснабдувањето и патната мрежа во Кавадарци

Ќе се подобрува водоснабдувањето во Кавадарци со проект на КФВ банката за што се очекува на наредната седница на Владата да помине одлуката и врз...