Ознака: водовод

Педесет компании заинтересирани за изградба на скопската пречистителна станица

Досега 50 компании испратиле апликации на повикот за проектирање и изградба на постројка за третман на отпадни води за град Скопје, информира Водовод и...

Заврши акцијата на „Водовод“ за наплата на долговите на рати без...

ЈП Водовод и канализација – Скопје, во интерес на своите корисници и граѓаните на град Скопје, почнувајќи од 17 јуни до 31 јули спроведе...

„Водовод“ врши активности за непречено функционирање на атмосферската канализација

Екипите на ЈП „Водовод и канализација” – Скопје по обилните врнежи од дожд и засилениот ветер, во текот на вчерашниот ден започнаа со активности...

ЈПКД „Комуналец“ ќе стопанисува со водоводот во Ново Конско

Гевгелија Советот на Општина Гевгелија донесе одлука за преземање на водоводот од Mесната заедница на Ново Конско и негово отстапување на ЈПКД „Комуналец“. Советниците на...

Владата ќе ја помогне изградбата на водоводот во тетовско Синичане

Владата ќе ја помогне изградбата на водоводот во тетовско Синичане, беше заклучено по синоќешната средба во Владата на која присуствуваа министерот за животна средина...

„Водовод“ апелира до скопјани да се воздржат од полнење базени и...

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје апелира до граѓаните на градот Скопје за сериозен пристап кон рационалното користење и употреба на водата. Од Јавното претпријатие...

„Водовод“ воведе електронска сметка

ЈП Водовод и канализација – Скопје овозможува пристап до сите информации за претпријатието преку својата веб страна www.vodovod-skopje.com.mk, пристап до електронските сервиси преку e.vodovod-skopje.com.mk...

Водата во Скопје е квалитетна и безбедна, покажуваат испитувањата на „Водовод“

Скопјани пијат квалитетна вода покажуваат добиените резултати од испитувањата на ЈП „Водовод и канализација“, објавени во неделниот извештај за квалитетот и безбедноста на водата...

Скопје ќе добие пречистителна станица за трајно решавање на отпадните води

Душко Весковски најави проект за колосално унапредување на квалитетот на живеење и на животната средина Почна постапката за изградба на пречистителна станица за отпадни води...

„Водовод” – Битола ослободен од плаќање комуналии за изградба на административна...

Јавното претпријатие „Водовод“ од Битола не ќе мора да плати комуналии за изгрдаба на новата административната зграда. Вака одлучија советниците на советот на денешната седница,...