10.5 C
Skopje
23.1.2021 - 15:41

Ознака: водовод

Засилени контроли и казни за спречување на кражбите на капаци на...

ЈП Водовод и канализација – Скопје, известува дека тендецијата за масовно крадење на капаците на шахтите и решетките од сливниците продолжува и денес. Од компанијата...

Душко Весковски е добитник на признание за поттикнување на индивидуалната филантропија

Денес во просториите на М6 Едукативен Центар, се одржа настанот „Едно семејство“ во знак на одбележување на Меѓународниот ден на човечката солидарност, во организација...

Празнична магија на скопски „Водовод“ и СОС Детско село

ЈП Водовод и канализација – Скопје како јавно, општествено одговорно претпријатие континуирано работи во интерес на своите корисници, граѓаните на град Скопје, но и...

„Водовод“ спроведува вода за ковид центарот во Битола

Јавното комунално претпријатие „Водовод“ Битола интензивно работи на водоводно поврзување на модуларниот ковид центар кој пред неколку дена почна да се гради во непосредна...

Реконструкција на атмосферска мрежа на булеварот 8 Септември

Екипите на ЈП Водовод и канализација Скопје извршија реконструкција на атмосферска мрежа со профил ф200 во должина од околу 70 метри на булеварот 8...

Нова водоводна мрежа во должина од 470 метри во Кисела Вода

Генералниот директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Душко Весковски, во текот на минатата недела спроведе увид на оперативните активности за реализација на...

Секогаш најдоброто за Скопје

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните на град Скопје, го објавува неделниот извештај за квалитетот и безбедноста на...

Фекалниот колектор во Ѓорче Петров ставен во функција со полн капацитет

ЈП Водовод и канализација – Скопје, како јавен сервис во служба на граѓаните, континуирано ги насочува своите работни активности кон исполнување на потребите на...

Скопјани пијат вода со непромент и висок квалитет повеќе од 60...

Хемиската лабораторија која функционира во рамки на Секторот за санитарна контрола при ЈП Водовод и канализација – Скопје, кој е всушност прва лабораторија во...

„Водовод“ не најде бактерии во градската мрежа во Скопје

Водата од градскиот водовод во скопски Бутел нема бактерии и исправна е за пиење, а веста што се прошири на социјалните мрежи дека во...

Naruto (Dub) Episode 220 at website https://funimationfree.com. See more funimation store

Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 4 at GoGoAnime gogoanime haikyuu