1 C
Skopje
17.1.2019 - 18:33

Ознака: водоводи

Сугарески: Ќе обезбедиме над 100 милиони евра за водоводна и канализациска...

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, кој денеска беше во посета на Дојран, најави дополнителни 70 милиони евра за изградба и реконструкција на...