6 C
Skopje
21.11.2018 - 21:33

Ознака: Водно

Автобусот „25-ка“ на ЈСП за викенди и празници кон Водно ќе...

Од претстојниов викенд автобусот на ЈСП Скопје со број 25 што сообраќа од Транспортен центар до средно Водно место во 8:00 часот ќе тргнува во...

Екологистите бараат одговор од Владата за гасоводот што треба да минува...

Група еколошки здруженија и граѓански иницијативи денеска преку соопштение реагираат на одлуката гасоводната делница Скопје-Тетово-Гостивар да продолжи да се гради по истата траса, низ...

Гасоводот ќе се гради на Водно, но со неколку измени на...

Владата одлучи гасоводната делница Скопје - Тетово - Гостивар, што е предвидено да заврши до Охрид, да продолжи да се гради по истата рута,...

Анѓушев не ги убеди граѓанските активисти – тие и натаму против...

Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ останува на ставот дека е против какви било градежни активности во „Парк шумата Водно“ и по вчерашната средба со...

Нова траса за гасоводот на Водно – ќе се заштити зеленилото

Македонски енергетски ресурси предложи нова траса за гасоводот преку Водно со која максимално ќе се заштити зелениот појас, а во краток рок да можат...

Италијанците најуспешни на ЕП во планинско трчање

На падините на Водно вчера се одржа 17-то Европско првенство (ЕП) во планинско трчање, на кое во организација на Атлетската федерација на Македонија (АФМ),...

Пренасочен сообраќајот на Водно – се одржува  Европско првенство во планинско...

На планината Водно кај Скопје денеска ќе се одржи спортската манифестација „Европско атлетско првенство во планинско трчање“. Најавено е учество на 250 атлетчари од 29...

На Водно утре ЕП во планинско трчање

На падините на Водно утре ќе се одржи 17-то Европско првенство (ЕП) во планинско трчање, во сениорска и во младинска конкуренција. На првенството, прво...

Град Скопје ќе го реконструира Планинарскиот дом на Водно

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска го посети Планинарскиот дом на Водно, кој на барање на планинарите ќе биде реконструиран. - Градот Скопје на...

Како Водно од шума стана џунгла

Белите дробови на Скопје се под градежна опсада - гасовод, згради и разни објекти ја узурпираат скопската планина, а тоа сепак не било така...