36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 17:56

Ознака: Водно

На Водно како на друга планета

Вистинска зимска идила владееше во текот на изминатава недела на врвот на Водно, додека Скопје се задушуваше во магла и во смог. Како што...

Уништен видиковец на Водно

Од град Скопје информираат за уништен видиковец на врвот на Водно. Како што соопштија градските власти на Фејсбук, непознати сторители деновиве на јужната страна...

В петок, без вода клиники и населени места на Водно

В петок, на 27 декември, осум часа без вода ќе останат жителите на населените места на Водно, Пржино, Црниче, дел од Козле (висока зона),...

Рафалите на командантот од Водно и ќор-фишеците на „математичарот“ од Зајас

Работата на ниту еден политичар, вклучувајќи го и претседателот на државата, не е завршена со еден добро прочитан говор. Сите оние иницијативи и пораки,...

Шилегов ја презентираше студијата за заштита на парк-шумата Водно

Во присуство на претставници на стручната и научната јавност, на невладините организации, медиумите и заинтересираните граѓани денеска во салата на Советот на Град Скопје...

Жичницата на Водно од утре со зимско работно време

Жичницата на Водно од утре, први ноември, ќе работи според зимско работно време, односно од 10 до 17 часот, соопшти ЈСП. Последното возење од доле...

Посетителите на Водно оставени без јавни тоалети

Преносните тоалетни кабини на Средно Водно се отстранети, а од ЈСП не кажаа зошто Користејќи го топлото време голем број граѓани го посетуваат Водно, меѓу...

Годинава до врвот повеќе патници од лани

Бројот на корисници на жичницата на Водно во првото полугодие e за 38.940 патници поголем годинава во однос на истиот период лани, според продадените...

Жичницата на Водно ќе работи еден час помалку

Жичницата на Водно ќе работи еден час помалку и сега наместо до 19 часот, граѓаните ќе можат да ја користат до 18 часот. Качувањето...

Гасоводот – тажна приказна од Водно

Чест посетител сум на планината Водно, белите дробови на Скопје. Мора да се забележи дека по почнувањето на изградбата на трасата на гасоводот кон...