24.8 C
Skopje
3.8.2021 - 23:50

Ознака: Водно

Предлогот за прогласување на дел од Водно за заштитен предел достапен...

Министерството за животна средина и просторно планирање изработи нацрт  – одлука за прогласување на дел од планината Водно за заштитено подрачје во категорија V...

Приведени крадци од Скопје, фатени како ограбуваат автомобил на Водно

Полициски службеници денеска на Средно Водно привеле три лица од Скопје кои биле затекнати како вршат кражба во автомобил. - Д.Д.(33), Ф.Д.(27) и Е.Н.(17), сите...

Кумот на Груевски во притвор поради плацовите на Водно

Кривичниот суд во Скопје му изрече 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кој се товари за сторено кривично дело перење пари со кои се...

Велосипедистите добија пионерска велосипедска патека на Водно

Љубителите на планинарскиот велосипедизам добија нова нагорна пионерска велосипедска патека на Водно, која е дел од проектот „Велосипедски парк Водно“. Патеката беше отворена со...

Отворена новата пионерска велосипедска патека на Водно

Љубителите на планинарскиот велосипедизам од денеска може да возат по новата нагорна пионерска велосипедска патека на Водно, која е дел од проектот „Велосипедски парк...

Дејан Тодевски оствари подвиг непрекинато искачувајќи го Водно во текот на...

Планинарот Дејан Тодевски помина 83,7 километри, односно оствари висинско искачување од 9.585 метри, непрекинато трчајќи на Водно во текот на изминатите 24 часа. Тодевски се...

Ќор-фишеците на Водно и вакцината од Илинденска

Во услови кога Собранието не работи, имаме техничка влада, од лидерите се очекува да покажат државнички капацитет во секоја можна пригода. Да демонстрираат чувство...

Виртуелни трки на Водно

Здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“ од Скопје, во очекување на олеснување на мерките предизвикани од актуелната пандемија и дозвола за организирање...

Водно ќе биде непристапно навечер

Водно ќе биде затворено од 18 часот навечер до 6 часот наутро и таму нема да биде дозволено движење во тој период, рече премиерот...

Изречени 54 казни за паркирање во зеленило на Водно

За да се заштити планината Водно од загадување и за да се овозможи непречено и безбедно движење на сите учесници во сообраќајот, а особено...