Ознака: водени топови

Граѓаните се упатија кон резиденцијата на Лукашенко, полицијата подготви водени топови

Полицијата уапси 125 учесници на антивладиниот протест во Минск, соопшти портпаролката на Министерството за внатрешни работи на Белорусија, Олга Чемоданова. ТАСС додава дека илјадници демонстранти...

Француската полиција со сина боја ги бележи учесниците на протестите на...

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, јави дописникот...

Турската полиција употребила водени топови против приврзаници на ПКК

Турската полиција пукала од водени топови врз околу 100 луѓе кои денеска во Дијарбекир се обиделе да го посетат гробот на Зулуф Гезен, член...