-11 C
Skopje
18.1.2019 - 7:10

Ознака: вода

Делови од општина Центар утре без вода

Поради отстранување дефект утре ќе има времен прекин на водоснабдувањето на улица „50-та дивизија“ бр. 27, дел од ул. „Јордан Мијалков“ и објектот на...

Ниските температури jа зголемија потрошувачката на вода во Кичево

Студеното време и екстремно ниските температури кои деновиве се присутни во Кичево и регионот, предизвикаа зголемена потрошувачка на вода од градскиот водовод и овој...

Утре без вода дел од Карпош

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улицата Козле од број  1  до број 55 (само непарните броеви) во Општина Карпош. Како што соопшти...

Дел од општина Карпош утре без вода

Корисниците од улиците „Варшавска“, „Хелсинки“, „Мексичка“ и „Ташкентска“ во општина Карпош утре од 9:00 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информираат од...

Утре без вода дел од корисниците од населба Водно

Дел од корисниците од улица „50-та Дивизија“, фабрика „Окитекс“ и  дел од Клинички Центар во населбата Водно, утре од 9:00 часот ќе останат без...

На повеќе локации старите автобуски станици останаа незаменети

По секој дожд, многу од старите автобуски станици на јавното сообраќајно претпријатие се полнат со вода, а граѓаните не можат да се засолнат под...

Делови од Центар утре без вода

Корисниците од булевар „Кочо Рацин“ кај Црвен крст и булевар „Стив Наумов“ во општина Центар, од 8 часот утре ќе имаат прекинато водоснабдување, соопштуваат од Регионалниот...

Бактериолошки загадена водата во кочанското село Полаки

Водата од водоводот во кочанското планинско село Полаки е неисправна за пиење, поради што е издадена забрана за нејзина употреба. Според анализите на Центарот за...

Во Струга водата за пиење не е повеќе заматена

Постепено се нормализира сосотојбата со водата за пиење во однос на матноста од Струшкиот водовод. Директорот на Центарот за јавно здравје – Охрид, Сашо Точков...

Матна водата за пиење од струшкиот водовод

Поради обилните врнежи од дожд, кои деновиве го зафатија Струшкиот регион дошло до нарушување на квалитетот на водата за пиење од градската водоводна мрежа...