-2 C
Skopje
23.2.2019 - 6:27

Ознака: вода

Дел од Општина Центар утре без вода

Корисниците од улиците „Хусеин Бајрам“, „170“ и „171“ и Филозовскиот факултет утре од 8:30 часот ќе останат без вода за пиење поради изведување водоводен...

Делови од Црниче и Пржино утре без вода

Поради промена на 13 затворачи, прекинато водоснабдување утре ќе имаат корисниците од улиците „Рилски конгрес“, „Славејко Арсов“, „Банско“, „Серска“, „Кратовска“, дел од „50 Дивизија“,...

Ново Село, Орман и Даме Груев утре без вода

Корисниците од селата Ново Село и Орман, како и од населбата Даме Груев во Општина Ѓорче Петров утре од 9:00 до 11:00 часот ќе...

Бактериолошки неисправна водата од повеќе чешми и водоводи во кичевијата

Отсекот за здраствена екологија од Кичево, ги известува жителите од повеќе селски населби и градот, дека бактериолошки е неисправна водата на повеќе чешми и...

Метеоалармот вклучен, како против претстојниот воден бран?

Временските промени што предизвикуваат нагло топење на снежните прекривки, енормно го покачуваат нивото на подземните води и го намалуваат апсорпцискиот капацитет за впивање на...

Делови од општина Центар утре без вода

Поради отстранување дефект утре ќе има времен прекин на водоснабдувањето на улица „50-та дивизија“ бр. 27, дел од ул. „Јордан Мијалков“ и објектот на...

Ниските температури jа зголемија потрошувачката на вода во Кичево

Студеното време и екстремно ниските температури кои деновиве се присутни во Кичево и регионот, предизвикаа зголемена потрошувачка на вода од градскиот водовод и овој...

Утре без вода дел од Карпош

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улицата Козле од број  1  до број 55 (само непарните броеви) во Општина Карпош. Како што соопшти...

Дел од општина Карпош утре без вода

Корисниците од улиците „Варшавска“, „Хелсинки“, „Мексичка“ и „Ташкентска“ во општина Карпош утре од 9:00 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информираат од...

Утре без вода дел од корисниците од населба Водно

Дел од корисниците од улица „50-та Дивизија“, фабрика „Окитекс“ и  дел од Клинички Центар во населбата Водно, утре од 9:00 часот ќе останат без...