9.8 C
Skopje
24.10.2021 - 5:35

Ознака: водач

Северен водач

Ал­хе­ми­чар, кој спро­тив­но на Исус, кој од смрт­та соз­да­ва жи­вот, од жи­во­тот соз­да­ва смрт, и тоа се­вер­на, нај­страш­на­та од си­те ви­до­ви смрт. При­тоа, пак,...

САД го елиминираа и водачот на Ал каеда во Јемен

САД соопштија дека го елиминирале водачот на огранокот на терористичката организација Ал каеда во Јемен, Касем ал Рими. - По наредбата на претседателот Доналд Трамп,...

Загина братот на водачот на авганистанските талибанци

Братот на Хаибатула Ахунџада, лидерот на авганистанските талибанци, е едeн од најмалку петмината загинати во експлозијата која одекна во џамија во Кета, југозападен Пакистан,...

Водач на мексиканска црква обвинет за силување и детска порнографија

Водачот на една црква со седиште во Мексико, за која се проценува дека има над од 1 милион следбеници низ целиот свет, беше уапсен...

Каков водач сакаме?

Стево Пендаровски стана првиот претседател на новоименуваната држава Република Северна Македонија. Нема човек со минимум личен демократски капацитет, со културни манири, домашно воспитување и...

„Аполон – водач на македонскиот бунт“

Пред неколку дена од печат излезе книгата „Аполон - водач на македонскиот бунт“ од адвокатот и публицист Ставре Џиков и проф. Марјан Иваноски од...