18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 0:39

Ознака: внатрешни работи

Пекинг: Изјавата на комесарката на ОН за Хонгконг е грубо мешање...

Изјавите на комесарката на ООН за човекови права, Мишел Башеле, за законот за национална безбедност во Хонгконг претставуваат грубо мешање во суверенитетот и внатрешните...

Кремљ ги отфрли обвинувањата за мешање на Русија во внатрешните работи...

Москва не се меша во внатрешните работи на САД и остро се спротивставува на надворешното мешање во внатрешните работи на Русија, изјави портпаролот на...

Наќе Чулев е новиот предлог за министер за внатрешни работи на...

ВМРО-ДПМНЕ како предлог за министер за внатрешни работи во техничката влада го кандидира Наќе Чулев, поранешен директор на Агенцијата за разузнавање. Наќе Чулев е дипломиран...

Макрон ја прифати оставката на министерот за внатрешни работи Жерар Коломб

Францускиот претседател Емануел Макрон ја прифати оставката на министерот за внатрешни работи Жерар Коломб и побара од премиерот Едуар Филип да ја извршуваа таа...