Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е најголемото оружје на Грција

Зоран Заев е најголемото оружје што досега го имала грчката страна во преговорите за името, оценуваат одф опозициската ВМРО-ДПМНЕ. - Зоран Заев со овој договор...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ утре во Битола против договорот со Грција

Членовите на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на седницата која се одржала синоќа одлучиле дека договорот на  Заев со грчкиот премиер Ципрас е исклучително штетен и...

Османи: Потребен ни е политички и општествен консензус за напредок на...

Имам целосно разбирање за потребата на опозицијата да гради алтернативни политики од оние на власта, но, апелирам, за суштинските реформи, за евроатланската перспектива, но...

Кому повеќе му одговараат предвремени избори

Практиката на предвремени парламентарни избори создаде перцепција меѓу македонските граѓани дека тоа е вообичаена постапка, која, без разлика дали е во интерес на општеството,...

СДСМ: Тоа е класичен партиски блеф

Како и на секој митинг на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 12 години, повторно се слушнаа истите пораки за поделби на ваши и наши, за враќање...

Мицкоски: Предвремени парламентарни избори заедно со претседателските

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од завчерашниот митинг пред Владата на Република Македонија побара одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Тој побара...

На почеток

Мотото беше „Македонија ќе победи“ - и толку! Сега ќе пишуваат нова партиска програма („Нов завет“ е име што буди смеа, бидејќи новиов месија...

ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот со цел промена на...

ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот заради промена на уставното име, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг пред Владата на...

Мицкоски побара предвремени парламентарни избори, заедно со претседателските

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските, на вечерашниот митинг пред Владата, под мотото „Македонија ќе победи. Тој побара...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги соопшти идните чекори пред Владата

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува митинг пред Владата на Република Македонија, под мотото „Македонија ќе победи“. Ова е прв митинг што го организира ВМРО-ДПМНЕ предводена од...