14 C
Skopje
15.11.2018 - 16:17

Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Славески: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори. Уставните измени се апсолвирани и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги гласаат. Ова вечерва го изјави членот на ИК...

Хан за „Стандард“: Има закани против пратеници на ВМРО ДПМНЕ кои...

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, во интервју за австриски „Стандард“ вели дека е запознаен со закани од страна на опозицијата против пратеници кои сакаат...

СДСМ: Oпозицијата да избере или ЕУ и НАТО или изолација

СДСМ повторно ги повика раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, како што велат, да престанат да шират измислици и лажни вести и јасно да...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се откаже од договорот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера на прес-конференција излезе со нов предлог кон власта, а тоа е премиерот Заев јавно да се откаже од...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за злоупотребени гласови на референдумот

ВМРО-ДПМНЕ до Основното Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја поднесе кривичната пријава за повеќе од 200 лица, претседатели, членови и...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривични против 200 лица за референдумот

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ не го признава резултатот од референдумот зашто го смета за груб фалсификат, а утре ќе поднесе кривична пријава до Јавното...

Заврши седницата на Централниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ

Заврши вечерашната седница на Централниот комитет на ВМРО - ДПМНЕ на која требаше да се разгледаат трите барања - техничка влада со мандат од 100...

Вечерва седница на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одржи седница, на која се очекува да бидат потврдени одлуките од вчерашниот состанок на Извршниот комитет на најголемата...

Заев: Барањата на ВМРО-ДПМНЕ се апсолутно неприфатливи

Барањето на ВМРО-ДПМНЕ за техничка влада со мандат од 100 дена според Пржинскиот модел, за нов јавен обвинител и анкетна собраниска комисија за референдумот...

Вајгл жали што опозицијата и Иванов не ги ставаат интересите на...

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, изјави дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ не го помина тестот на зрелоста на референдумот и оцени дека зад...