-5.2 C
Skopje
1.12.2021 - 5:57

Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

МВР: Нема пријави дека полицајци малтретирале граѓани за време на изборите

Во однос на тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР ги изврши потребните проверки по наводите изнесени од...

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од обвинувањата, наспроти демантот од МВР

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да изнесува обвинувања, тврдејќи дека полицајци договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања, наспроти категоричното отфрлање на ваквите тврдења од страна на...

Мицкоски ја повика опозицијата за уривање на Владата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати повик до Левица и сите опозициски партии, но и до владините кои се во коалиција со СДСМ, а...

Мицкоски: Ова е победа на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски презентираше резултати од изборите кои според аналитичкиот центар на партијата донеле победа во првиот круг. Тој посочи и каде...

Зурли и тапани пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Со зурли, тапани, гласна музика и пиротехнички средства, симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ слават пред централниот штаб во Скопје. Присутните се радуваат на изборниот резултат, кој...

ВМРО-ДПМНЕ смета дека има предност во пет скопски општини

Аналитичкиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ најави победа во поголемите скопски општини и неколку големи градови. Оттаму брифираат дека според првичните информации, предност веќе имаат кандидатите во...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за нерегуларности

Не ги знаеме резултатите, но видовме охрабрени луѓе кои на социјалните мрежи даваа поддршка на надежта и новата иднина, но видовме и притисоци. Ова...

Мицкоски: Зборувам за победи во кои земјава ќе ја однесат меѓу...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот митинг во Охрид истакна дека на Македонија и е потребна иднина која ќе даде сигурност, еднакви можности,...

ВМРО ДПМНЕ – Прилеп очекуваат фер и демократска изборна кампања

ВМРО ДПМНЕ и коалицијата од Прилеп денеска ја започнаа изборната кампања од пред споменикот на Метоја Андонов Ченто и општината. Беа претставени кандидатот за...

ВМРО-ДПМНЕ на избори оди со слоганот „Создади нова иднина“, кампањата ќе...

ВМРО-ДПМНЕ кои на претстојните локални избори ќе настапат со слоганот „Создади нова иднина“, кампањата ќе ја почнат утре со митинг во Охрид. Поддршката од граѓаните...