Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ најави кривична за пратениците кои заразени гласаа во Собранието

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за двајцата пратеници од владејачкото мнозинство кои заразени со ковид-19, гласаа во...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го загрозува јавното здравје

Зоран Заев го загрозува јавното здравје и тера пратеници болни од КОВИД во изолација, во скафандери да одат во Собрание, обвини ВМРО-ДПМНЕ. - Зоран Заев...

Мицевски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се во Собрание и ќе обезбедат кворум...

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на прес-конференција го обвини владеачкото мнозинство дека работи на штета на граѓаните и економијата во време...

Мицевски: Сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат присутни на седницата за...

Сите 44 пратеници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат присутни на утрешната седница за изгласување на петтиот пакет мерки, рече координаторот на пратеничката група...

Пренџов: Има 145.909 причини за Филипче да поднесе оставка

Пратеникот од ГРОМ, коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Пренџов, на денешниот протест пред Министерството за здравство насловен „Здравје, а не провизија – Оставка на...

ВМРО-ДПМНЕ најави протест на кој ќе побара оставка од Филипче

ВМРО-ДПМНЕ утре во 11.30 часот ќе протестира пред Министерството за здравство. Од партијата најавија дека на протестот ќе побараат оставка на министерот Венко Филипче. -...

Мицкоски ја обвинува власта за аферата „Мафија“ и бара оставка од...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека е јасно како ден дека високи функционери од власта се директно инволвирани и директно раководеле со операцијата...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги повлече сите амандмани на Законот за државјанство

Свесни за недостигот на искрена желба за брзо решение, но и за критичниот момент во кој што се наоѓаат Македонија, граѓаните и стопанството, ќе...

ВМРО ДПМНЕ: Власта своите партиски војници дебело ги наградува со хонорари

Во Македонија додека граѓаните преживуваат од ден за ден, власта своите партиски војници дебело ги наградува со хонорари, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, откако Владата...

ВМРО-ДПМНЕ: Трајче Заев избегал во Дубаи

Кланот Заеви прерасна во картел Заеви и тоа го потврди МВР, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. - После цел ден молк, МВР на Спасовски призна дека...