-4.2 C
Skopje
1.12.2021 - 4:03

Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Гласањето за доверба се очекува најдоцна в четврток, можна поддршка од...

Според Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ Владата предводена од СДСМ и ДУИ не донесе значајни резултати во претходните пет години, туку напротив, владее со измами и...

Прекинат пресот на Мицкоски, му се слоши на градоначалникот на Кочани

Денешната прес-конференција на Христијан Мицкоски пред Белата палата на ВМРО-ДПМНЕ беше прекината,откакому се слоши на градоначалникот на Кочани, Љупчо Папазов, кој заедно со другите...

Мицкоски: Ако Заев не поднесе оставка утре, ќе ја поднесеме иницијативата...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не очекува премиерот Зоран Заев да поднесе оставка. Мицкоски посочи дека ако утре до 14.30 часот тоа не биде...

СДСМ: Со партнери кои се анти ЕУ, анти НАТО и анти...

Со партнери кои се анти ЕУ, анти НАТО и анти Преспа, јасна е агендата на Мицкоски, нема никакви вредности ниту платформа, само желба за...

ВМРО-ДПМНЕ: Формираното мнозинство е за пад на Владата

Народот избра промени. ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса, Алтернатив, БЕСА и Левица формираа мнозинство за пад на владата на Зоран Заев, соопшти ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста. -...

Мицкоски доби поддршка од Коалицијата за натамошните чекори во промена на...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со претставниците на партиите од коалицијата „За обнова на Македонија“. На средбата тој ги информираше за...

Мицкоски: Ако не успееме да формираме нова Влада, втората опција се...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека новото парламентарно мнозинство значи дека паѓа Владата на СДСМ и Зоран Заев. Според него, тоа ќе значи...

Мицкоски: Треба да имаме брзи парламентарни избори со оставка на Владата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, смета дека новото уставно име е реалност врз основа на која моментно функционира и државата. Тој потенцира дека името...

ВМРО-ДПМНЕ не ѝ верува на оставката на Заев

Oставката на Заев е иста како и оставката на Венко Филипче. Тој ја поднесе за да не биде прифатена и потоа да одбегне одговорност,...

Мицкоски: Власта е делегитимирана, создаваме нова иднина

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, прогласи победа по вториот круг од локалните избори. Тој кажа дека не треба да се заборави поткупот, насилното однесување,...