5.8 C
Skopje
24.10.2021 - 22:35

Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски ја повика опозицијата за уривање на Владата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати повик до Левица и сите опозициски партии, но и до владините кои се во коалиција со СДСМ, а...

Мицкоски: Ова е победа на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски презентираше резултати од изборите кои според аналитичкиот центар на партијата донеле победа во првиот круг. Тој посочи и каде...

Зурли и тапани пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Со зурли, тапани, гласна музика и пиротехнички средства, симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ слават пред централниот штаб во Скопје. Присутните се радуваат на изборниот резултат, кој...

ВМРО-ДПМНЕ смета дека има предност во пет скопски општини

Аналитичкиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ најави победа во поголемите скопски општини и неколку големи градови. Оттаму брифираат дека според првичните информации, предност веќе имаат кандидатите во...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за нерегуларности

Не ги знаеме резултатите, но видовме охрабрени луѓе кои на социјалните мрежи даваа поддршка на надежта и новата иднина, но видовме и притисоци. Ова...

Мицкоски: Зборувам за победи во кои земјава ќе ја однесат меѓу...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот митинг во Охрид истакна дека на Македонија и е потребна иднина која ќе даде сигурност, еднакви можности,...

ВМРО ДПМНЕ – Прилеп очекуваат фер и демократска изборна кампања

ВМРО ДПМНЕ и коалицијата од Прилеп денеска ја започнаа изборната кампања од пред споменикот на Метоја Андонов Ченто и општината. Беа претставени кандидатот за...

ВМРО-ДПМНЕ на избори оди со слоганот „Создади нова иднина“, кампањата ќе...

ВМРО-ДПМНЕ кои на претстојните локални избори ќе настапат со слоганот „Создади нова иднина“, кампањата ќе ја почнат утре со митинг во Охрид. Поддршката од граѓаните...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Филипче и Хасани треба да си одат и да...

Кој се заканува на семејствата на жртвите од несреќата од Тетово? Зошто ОЈО молчи?, прашува ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста. - Кој од власта има...

Милошоски: Предлог-одлуката за разрешување на Филипче ја засноваме на членот 68...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе достави предлог-одлука за разрешување на министерот за здравство Венко Филипче, поради лошиот менаџмент на здравствената криза која...