-1.2 C
Skopje
16.1.2022 - 11:38

Ознака: вмро-дплме

ВМРО-ДПМНЕ слави во Прилеп, a соопшти и дека води во Битола

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ слави во Прилеп. Кандидатот за градоначалник Борче Јовчески според нивните анализи победил во првиот круг. Неофицијално, тој освоил на 17...