Ознака: ВМРО-ДМПНЕ

Костадин Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ нема став

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, изјави дека за само една недела, јавноста слуша сосема спротивни ставови од ВМРО-ДПМНЕ. Прво Мицкоски, на 24 април изјави...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите технички министри не заминуваат од владата

Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од...

Митрески: Избори ќе има на 12 април

Избори на 12 април ќе има и од тоа ВМРО-ДПМНЕ не може да избега. ВМРО-ДПМНЕ блефира да спречи некои процеси во државата за да...

ВМРО-ДПМНЕ бара да се прогласи вонредна состојба поради загадувањето

Невозможно е да се живее во Лисиче, во општина Аеродром, во Скопје. Ова не е магла, ова не е само загаден воздух, ова е...

ВМРО-ДПМНЕ не гледа причина за одложување на изборите

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ не гледа причина зошто изборите би се одложиле и не би се одржале на 12 април, по изјавите на премиерот, Зоран Заев,...